Громадський інформаційний центрСторінки

Сторінки

Сторінки

четвер, 31 березня 2016 р.

«Весняні турботи в саду та в городі»

Як тільки з грунтів зійде сніг, на них починаються весняні роботи. У народі говорять: весняний день рік годує. Треба встигнути за короткий час, поки не пересохне ґрунт, посіяти насіння хлібних та овочевих рослин, посадити картоплю. Наприкінці весни, у теплі травневих днів, висаджують розсаду перцю, помідорів, капусти. А скільки клопотів завдають городникам бур’яни! Добре допомагають хліборобам народні прикмети. За ними визначають час проведення польових робіт. З’явилися підсніжники пора орати. Зацвіла осика -  сій моркву, черемха -  висаджуй картоплю. Розпустилося листя на березі -  час сіяти овес, підросла трава -  час гречки, зацвіла біла акація -  висаджуй розсаду помідорів. У садах дерева і кущі обприскують отруйними речовинами, які вбивають шкідливих комах. Так само, як восени, нижню частину стовбура плодових дерев  білять вапном. Навесні в садах займаються посадкою плодових дерев і кущів.
Про те, як проводити весняні роботи  на городах, полях та садах рекомендуємо переглянути прес – список «Весняні турботи в саду та в городі».
Дізнатися більше :

четвер, 24 березня 2016 р.

«Національна поліція: 
основні нововведення, 
аспекти функціонування, шляхи співпраці»
22 березня 2015 року, бібліограф Жовківської РЦБС Софія Кіх, взяла участь у  тренінгу "Національна поліція: основні нововведення, аспекти функціонування, шляхи співпраці" в рамках проекту "Моя нова поліція: громадська підтримка реформи Національної поліції", який відбувся у Львівському РТЦ для представників ЦБС Львівщини.
 Працівник методичного відділу Марія Кадикало продемонструвала  презентацію   про реформу Національної поліції, ознайомила присутніх з  правами та обов'язками поліцейських.
 Представники поліції  поспілкувалися з учасниками заходу у форматі "жива бібліотека", розповіли про нововедення та аспекти своєї роботи. 


Жовківська ЦРБ також планує проведення таких заходів.Запрошуємо всіх бажаючих долучатися.Слідкуйте за інформацією на блозі бібліотеки та соціальних сторінках Facebook.

пʼятниця, 18 березня 2016 р.

Увага !!! Книжкові новинки !!!

(Бібліографічний огляд нових надходжень у фонд Жовківської ЦРБ для дорослих)

Антологія «Україна -Європа» [Текст] . – Х. : Бібколектор, 2015. – 573 с.
 Письменники, твори яких увійшли до антології, визначають обличчя нашої літератури. І це обличчя повернуто до Європи. В оповіданнях та уривках з іще не виданих романів – тема європейського минулого та майбутнього України. Тут же і трагічна сучасність – в антології є і складні міжнаціональні стосунки на території нашої країни, і тема Майдана, і навіть збитий Боїнг.

Гургула, Ігор
АТОманія [Текст ] / Ігор Гургула. – Львів : Тріада плюс, 2015. – 168 с.
 Книга, яку ви бачите, створювалась, що називається, на злобу дня. Ігор Гургула, письменник, котрий мешкає та працює у Львові, на основі власних спостережень і відчуттів подав своє бачення та трактування подій, які розгорнулись на українському південному сході. Там формується новий генотип Нації і міцніє Дух українців.

Гургула, Ігор
Трикутник [Текст ] : СМС вірші / Ігор Гургула. – Львів : СПОЛОМ, 2014. – 360 с.
СМС-вірші- один із новітніх жанрів у сучасній поезій. До збірки ввійшли саме такі вірші. Написані на стику поетичного експериментування та душевних переживань автора.

Келлер, Готфрід
Зелений Генріх [Текст] : роман / Готфрід Келлер. – Х. : Бібколектор, 2015. – 799 с.
Роман «Зелений Генріх» (1885) належить до тих небагатьох творів світової літератури, які супроводжують письменника протягом усього творчого життя. Досить сказати, що від виникнення задуму до його остаточного втілення минуло понад сорок років.Це так званий класичний «роман виховання». Так називають твори про життєвий шлях людини, найчастіше молодої, від колиски до здобуття зрілості. Дослідники життя та творчості письменника вважають, що роман цей багато в чому автобіографічний. Герой Келлера, якого називають Зеленим Генріхом тому, що у дитинстві він носив перешитий з батьківської військової форми одяг, проходить шлях пізнання світу і пошуків свого місця в житті. Поступово звільняючись від романтичних ілюзій, багато поїздивши світом, Генріх стає сумлінним чиновником зі стійким переконанням, що краще за Швейцарію країни немає.
Кешеля, Дмитро
Молитва за втраченими світами  [Текст] : Трилогія з народного життя / Дмитро Кешеля. – Ужгород : Карпати, 2015. – 568 с.
Це трилогія з народного життя з такою до щему рідною, упізнаваною закарпатською символікою, міцними характерами, перепадами епох. Від смішного до сумного, від прірви до долини, від людини до держави – такий шлях долають герої письменника. Вони часто залишаються наодинці зі своєю історією і тому бачать її такою, як вона є. Їм навіть жаль тих, що перекроюють її на свій лад із кожною новою владою. Адже так небезпечно зробити якийсь зайвий рух. До книжки увійшла і захоплююча феєрія «Притчі долини снів», де реальний світ часто зникає, поступаючись невидимому. Цей факт просто не можливо довести, його можна зафіксувати хіба що тільки у своїй свідомості.

Сніжко, Микола
Симоненкові світанки [Текст] / Микола Сніжко. – Черкаси : «Інтроліга ТОР», 2015. – 212 с.
У цій книзі спогадами і роздумами про поета Василя Андрійовича Симоненка ділиться його друг і колега по роботі журналіст Микола Семенович Сніжко. Видання зацікавить пошановувачів творчості відомого поета та всіх кому не байдужа його доля.

Спротив геноциду [Текст] : Книга-каталог виставки. – Львів-Київ : Часопис, 2015. – 80 с.
Українські селянські повстання 1930-1932 років поставили під загрозу реалізацію планів Сталіна. Режим боявся, що український спротив призведе до його падіння: адже у першому півріччі 1932 року 56% протестних виступів у СРСР припадали на Україну. Тому диктатор завдав страшного удару у відповідь, яким став штучно організований голод. Історія цих повстань — у виставці «Спротив геноциду».
Ця книга є каталогом фотодокументальної виставки «Спротив геноциду», створеної до 81-х роковин Голодомору Українським інститутом національної пам’яті спільно із Галузевим державним архівом СБУ, Центром досліджень визвольного руху та Громадським комітетом із вшанування пам’яті жертв Голодомору-геноциду ’32-33 років в Україні. Виставка розкриває масштаби і характерні форми спротиву українського селянства сталінській злочинній політиці напередодні і під час геноциду українського народу.
Видання буде цікавим дослідникам, краєзнавцям, учителям, студентам, учням та усім, хто небайдужий до минулого України. 

Шулаков, В. О.
Храм на сльозі [Текст] : п`єси / В. О. Шулаков. – К. : Унів. вид.-во ПУЛЬСАРИ, 2015. – 480 с.
Відомий режисер, педагог, музикант у цій книжці представлений як драматург і художник. Друкуються його ще не постав­лена комедія «Ханума і Кабато», класичні п’єси у новому тлумаченні, самобутні графічні малюнки, а також спогади друзів і соратників. Понад 100 вистав лауреата Національної премії імені Тараса Шевченка побачили театрали Львова, Черкас, Києва, Донецька, Сім­ферополя й Севастополя, а також — Польщі, Чехії, Словаччини, Росії, США.
Запрошуємо до ознайомлення з книгами

четвер, 17 березня 2016 р.

«Інноваційні інформаційно-бібліографічні засоби пошуку літератури»
16 березня 2016 року у Жовківській ЦРБ для дорослих пройшов День бібліографії «Інноваційні інформаційно-бібліографічні засоби пошуку літератури». Для підвищення інформаційно-бібліографічної культури користувачів бібліограф Софія Кіх провела :
 Консультації : «ДБА бібліотеки», « Організація роботи в Інтернет-центрі».
 Бесіду-огляд : «Друковані видання від бібліографа».
Презентацію книжкової виставки : «Нове у бібліографії».



Інтернет-навчання:«Автоматизована система пошуку інформації. Електронні каталоги і картотеки».
 Жовківська ЦРБ для дорослих з 2014 року   надає своїм читачам безкоштовний доступ до світової мережі Інтернет. Поліпшення якості життя людей, активне практичне користування державними послугами, що надаються в електронному вигляді, а також спілкування  в соціальних мережах в даний час багато в чому залежить від уміння користуватися комп'ютером. Якщо Ви бажаєте навчитися оплачувати комунальні послуги через Інтернет, вільно спілкуватися з друзями у соціальних мережах, створити власну електронну пошту то приходьте до Жовківської ЦРБ . Навчання безкоштовне. Запрошуємо Всіх бажаючих.

середа, 16 березня 2016 р.


Права та обов`язки. Права дитини.

Працівники Жовківської ЦРБС С. Кіх та І. Сайко відвідали черговий семінар для бібліотекарів в рамках освітньої програми "Знайомство з правами людини".Представники громадських приймалень УГСПЛ з Луцька, Чернівців та Житомира провели інтерактивні вправи та завдання для учасників заходу. 


Перед початком теоретичної частини учасники виконали вправу «Права та обов'язки» висловивши своє розуміння цієї теми.


 Тренер заходу – Олег Ільницький, оперуючи уявленнями учасників, розповів про основні групи прав та обов’язків, які має громадянин та чим вони відрізняються від концепції прав людини. 

Перед тим, як перейти до теми «Права дитини» всі присутні переглянули відеоролики про відносини та проблеми дітей і під час обговорення висловили свої думки про те, які саме права та свободи були в них відображені.


Бібліотекарі закріпили матеріал творчим завданням, попрацювавши в групах над статтями Конвенції ООН про права дитини, які презентували у вигляді пантоміми.






На завершення семінару учасники мали змогу дізнатись про різні кейси Європейського суду з прав людини, які стосувалися порушень прав дитини в різних країнах.

пʼятниця, 11 березня 2016 р.

«Шкідливі звички шлях у безодню»
Реалізовуючи освітній проект «Знайомство з правами людини», який проводить Центр правових та політичних досліджень «СІМ» у співпраці з Львівською обласною універсальною науковою бібліотекою, працівники Жовківської ЦРБ Ірина Сайко та Софія Кіх  спільно з представником Жовківського районного центру соціальних  служб для сім'ї, дітей та молоді Олегом Кундирою, провели правовий відеолекторій «Шкідливі звички шлях у безодню» у Жовківській ЗОШ №2.  З учнями 8-9 класів розмовляли  про :
-          відповідальність неповнолітніх, згідно з КК України ;
- адміністративну та кримінальну відповідальність за незаконний обіг наркотиків «Скажемо наркотикам Ні!»;
-  заборону продажу алкоголю та тютюну неповнолітнім (шкідливість вживання алкогольних напоїв);
-   як  уникнути впливу поганої компанії «Перший крок до злочину»;

У другій половині  заходу продемонстрували відеоролик «Шкідливі звички шлях у безодню». Після перегляду документального фільму  учні активно обговорили питання скоєння злочинів у алкогольному та  наркотичному стані і зробили висновки, що здоров'я - справжня радість життя яке не сумісне з тютюном, наркотиками і спиртними напоями. 

середа, 2 березня 2016 р.

               Вічнозелений сад поезії 
Лесі Українки   
У жодній  з  світових  літератур немає такого прекрасного сузір’я  жінок -  письменниць, яке прикрашає  українську літературу.  Легендарна поетеса Маруся Чурай, Марко Вовчок, Олена Пчілка, Ольга Кобилянська, Ліна Костенко…В цьому  сузір’ї  незгасною зорею  сіяє  ім’я  Лесі   Українки.
 26 лютого 2016 року в Жовківській ЦРБ пройшов літературний журнал “Дзвінка струна Лесиного слова”, присвячений 145-річниці від дня народження видатної української поетеси, який підготували працівники бібліотеки спільно з учителем української мови та літератури Жовківської ЗОШ № 2 Л.Р.Жук та музичним керівником З.М.Лимич.

Учні 5-Б, 8-А, 9-Б кл. детально розповіли про життєвий і творчий шлях великої дочки українського народу, розкрили маловідомі сторінки її біографії.
Натхненно декламували учасники заходу О. Брень, М. Артемишин , Н. Солтис, І. Скоропад, Н. Залеська, Т. Гожельник, С. Дмитрієнко, Ю. Цюпка , А. Яцина, У. Костів поезії Лесі Українки “До мого фортепіано”, “До натури”, “Хотіла б я піснею стати”, “Слово, чому ти не твердая криця”, “Давня казка”, “Уста говорять” та вірші про неї. Особливо зворушливо прозвучала дитяча поезія “Вишеньки”, яку розказала учениця 2-Б кл. Жовківської ЗОШ № 1 Оля Ситнік.




З цікавістю дивились глядачі інсценізацію уривку з “Лісової пісні” (Мавка — С. Камінецька, Лукаш — М. Ханас).

Окрасою заходу стали пісні “Весна” та “Досада” у виконанні В. Павлик, Т. Гожельник, С. Камінецької.

Доповнила захід книжково-ілюстративна виставка “Дзвінка струна Лесиного слова”, на якій були представлені кращі видання з фонду бібліотеки.
Великообсягова й розмаїта літературна спадщина Лесі Українки. Вона — органічна й невіддільна складова частина материка української літератури і культури. А ім'я Лесі давно стало знаним в усьому світі. Її поезія з кожним десятиріччям спалахує все новим і яскравішим вогнем. Здійснюється її геніальне пророкування:
                          Як я умру, на світі запалає
                          Покинутий вогонь моїх пісень,
                          І стримуваний пломінь засіяє
Вночі запалений, горітиме удень.