Громадський інформаційний центрСторінки

Сторінки

Сторінки

понеділок, 11 грудня 2017 р.


«У пошуках кращої долі»
У четвер, 2 листопада 2017 року, у приміщенні Жовківської  центральної районної бібліотеки пройшов  перегляд фільму «У пошуках кращої долі» в рамках XIV Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Doсudaуs UA у Львівській області.
 Перед кіносеансом модератор Софія кіх ознайомила присутніх з цьогорічною темою фестивалю "Чотири градуси", присвячену одній з найгостріших проблем які стоять сьогодні перед людством - глобальній зміні клімату.

Сюжет фільму про трудову експлуатацію робітників - мігрантів із країн Східної Європи зворушив душу кожного глядача і викликав шквал емоцій, а використання техніки "Стоп - кадр" дозволила певною мірою інтригувати аудиторію, провокувати її до активного мислення під час перегляду.



Гульгун Василь Петрович - позаштатний кореспондент відносно даного фільму наголосив "Багато українців виїзджають за кордон через брак коштів". Заробітки в інших країнах це є рабство XXI століття.

Глядачі відмітили, що фільм дуже повчальний, тому потрібно показувати такі стрічки, в яких правдиво розказуються історії людей, що виїхали закордон у пошуках кращого життя.
 В рамках
XIV Міжнародного фестивалю документального документального кіно про права людини Docudays UA 
Кіноклуб Docudays UA "Феміда" при Жовківській ЦРБ, ставши партнером фестивалю,
запрошує всіх бажаючих на перегляд документального фільму 
"У пошуках кращої долі"

(Режисер Ганна Фішер)
який відбудеться :
2 листопада 2017 року
(читальний зал бібліотеки)
Поч. о 12 год.
Майстер – клас вишивки гладдю від народної майстрині Наталі Толстової 
з Луганщини
27 жовтня 2017 року в Жовківську ЦРБ завітала художній керівник районного Народного дому м. Сватово Луганської області Наталя Толстова, яка перебуває на Жовківщині в рамках обміну досвідом у галузі культури. Вона провела майстер - клас вишивки гладдю для членів любительського обєднання "Чарівна намистинка", а також розповіла про свою роботу, народні звичаї та традиції Луганщини. Присутні мали змогу вивчити ази техніки вишивання гладдю і застосувати набуті навики на практиці. Приємні хвилини спілкування минули непомітно. Зустріч з майстринею подарувала всім гарний настрій та залишила по собі добрі спогади.





«Часи смутку і тривог»
70 років тому, 21 жовтня 1947 року відбулася  операція «Захід» , яка стала  однією з найбільш масових і короткотермінових сталінських депортацій. Для населення Західної України це була справжня етнодемографічна катастрофа. 
Головним завданням операції було послабити український визвольний рух на Заході  України. Протягом одного дня в Сибір   депортовано  понад 76 тисяч осіб. У такий спосіб радянське керівництво сподівалося остаточно знищити соціальну базу українського підпілля у регіоні та, врешті-решт, саме підпілля.
Цій трагічній даті була присвячена година історії «Часи смутку і тривог», яка відбулася в Жовківській ЦРБ 24 жовтня 2017 року. Користувачі мали змогу більше дізнатися про цю сторінку історії України, ознайомитися з літературою по даній темі.

четвер, 7 грудня 2017 р.

Домашні ігри
Мандрівний Docudays UA розпочав щорічні мандри Україною. Жовківська центральна районна бібліотека активно долучилася до мандрівки Львівщиною, ставши партнером фестивалю. Жовківський навчально - реабілітаційний центр I - III ступенів "Злагода" вже другий рік поспіль стає активним учасником мандрівки. Для учнів старших класів працівники бібліотеки провели відеолекторій "Глобальна зміна клімату",розкривши тему цьогорічного  фестивалю, яка  має назву «Чотири градуси» та присвячена проблемі зміни клімату й захисту довкілля. 
Учасники заходу переглянули документальний фільм "Домашні ігри", української режисерки - Аліси Коваленко, яка відобразила життя Аліни Шилової, 20 - річною киянки, яку може врятувати від бідності захоплення футболом. Наразі дівчина професійно займається спортом, але обставини складаються неоднозначно : раптово помирає мати Аліни, і на руках у юної спортсменки лишаються маленькі брат і сестра - 6 - річний Ренат і 7 - річна Регіна.
 Під час показу використовувалась техніка "Стоп - кадр", що дозволила певною мірою інтригувати аудиторію, провокувати її до активного мислення під час перегляду.


Про важливість відповідальності, ставлення цілей у молодому житті наголосив вчитель вихователь Полуситок Ігор Олексійович.
Для дітей з порушенням слуху було здійснено сурдопереклад вчитетелем Вовчанською Наталією Степанівною.
Школярів зацікавив сюжет фільму, який не залишив байдужим жодного з присутніх. Життя героїні фільму Аліни  викликало велику повагу, гордістьза те що вона перейшла всі перешкоди,  знає чого хоче у житті і наполегливо йде до своєї цілі.
Владика нескорених і володар духу
Що знає наше покоління про Йосифа Сліпого? При його імені виникає насамперед образ великого страждальця за Українську Греко-Католицьку церкву. Його діяльність до енкаведистського ув`язнення та після ще в немалій мірі таємничого звільнення з гутабівських таборів відома набагато менше.
Нині тільки починається усвідомлення ролі Патріарха УГКЦ в історії українського народу. Він постає в нашій уяві як символ нескореного духу нації, її працелюбності, терпеливості, незламності, мудрості.
12 жовтня 2017 року в Жовківській ЦРБ відбулася година пам`яті «Владика нескорених і володар духу», присвячена Року Патріарха Йосифа Сліпого.
 Користувачі мали змогу переглянути документальний фільм «Йосиф Сліпий», ознайомитися з бібліографічним оглядом літератури про видатного церковного діяча.

середа, 16 серпня 2017 р.

РОЗМОВИ НА СЕРЙОЗНІ ТЕМИ
15 серпня 2017 року в кіноклубі "Феміда" при Жовківській центральній районній бібліотеці відбувся показ документального фільму латвійського режисера Гієдре Бейноруте "Розмови на серйозні теми".
 Картина складалася виключно з розмов, які автор фільму провела з дітьми. Їх відповіді на прості запитання ("Про що ти мрієш"? "Що таке любов") і таке інше - вражають. Те, що злітало з уст екранних малюків, змушувало багатьох дорослих глядачів сидіти з відкритим ротом. Модератор кіноклубу Софія Кіх, звернулася до аудиторії, поставила запитання, що пропонувались для роздумів перед початком фільму.

 Під час показу використовувалась техніка "Стоп - кадр", яка дозволила певною мірою інтригувати аудиторію , провокувати її до активного мислення під час перегляду.

 Фахівець з соціальної роботи II категорї Жовківського районного соціального центру соціальних служб для сім`ї, дітей  та молоді - Олег Кундира прочитав невелику лекцію про права дитини.
 Присутні активно вели обговорення, співставляли побачене зі своїми життєвими історіями. Обговорили важливу моральну тему щодо дітей і ставлення до них у суспільстві. Шукали схожість і відмінність особистісних якостей головних героїв стрічки.Усі присутні  мали змогу висловити свою думку, зрозуміти, що є важливим для кожного з героїв фільму. І як  висновок, зрозуміли, що почуття гідності будується на найвищих моральних ідеалах, які людина поважає в собі та інших.



 На завершення засідання діти взяли участь у грі "Права дитини". Кожен, тримаючи в руці кольорову кульку та передаючи її товаришеві поруч намалювали своє бачення прав дітей.


Актуальну інформацію про наступні покази фільмів в кіноклубі Dokudays UA  при Жовківській ЦРБ уточнюйте за тел. 22 - 577.
«Іван Дзюб – знакова постать українського перекладацтва»
Серед знакових постатей українського перекладацтва — таких, як Микола Лукаш, Григорій Кочур, Анатоль Перепадя, особливе місце посідає Іван Дзюб. У своїх перекладацьких пошуках він помандрував найдалі – аж до Країни Вранішнього Сонця. Саме завдяки йому україномовний читач має можливість ознайомитися з класичною (і не тільки) японською літературою. Ясунарі Кавабата, Рюноске Акутагава, Кобо Абе, Кендзабуро Ое, Сосекі Нацуме, Моріо Кіта, Харукі Муракамі – далеко не повний переклад японських класиків, що завдяки йому отримали путівку в Україну.
11 серпня 2017 року працівники Жовківської ЦРБ спільно з бібліотекарем бібліотеки – філії с. Сопошин провели інформаційну годину  «Іван Дзюб – знакова постать українського перекладацтва», яка була присвячена Року Японії в Україні.

Під час заходу присутні детально ознайомились з життям та перекладацькою діяльністю Івана Дзюба, переглянули книги японських авторів, які він переклав.
При зустрічі з жителями  села  Сопошин бібліотекарі презентували інформаційний буклет про творчий доробок  в галузі перекладацької діяльності їхнього знаменитого земляка.


пʼятниця, 21 липня 2017 р.

«Ніч у бібліотеці»
15 – 16 липня 2017 року проходив Другий Книгофест у м. Жовква. Протягом двох днів жовківчани та жителі району мали змогу відвідати різноманітні заходи, поспілкуватись з письменниками та поетами зі всієї України, більше дізнатись про їх творчість,  ознайомитись з продукцією видавництв та придбати книги за ціною виробника.
В рамках Книгофесту в Жовківській ЦРБ цікаво і змістовно відбулась «Ніч у бібліотеці». Директор Жовківської РЦБС М. Довгань привітала присутніх, детально розповіла про проведення Другого Книгофесту у м. Жовква.

 Свою творчість представляли львівські письменники Наталя Гурницька, Олег Рибчинський,  поетеса і прозаїк Людмила Пуляєва, поет з Великих Грибовичів Богдан Бовшик.
Наталя Гурницька розповіла про задум написання роману «Мелодія кави у тональності кардамону», де йдеться про історію забороненого кохання між донькою священника й одруженим польським шляхтичем і частина подій якого відбувається в нашому місті. Авторка також представила продовження цієї драми в романі «Мелодія кави у тональності сподівання».
Творчість Людмили Пуляєвої добре знайома багатьом  в Жовкві. Вона - автор декількох збірок поезії та прози «Несвоєчасність», «Друзі мої, заньківчани…», «Тест на вірність»,  «Ми ще зустрінемось у часі…», в яких піднімає загальнолюдські теми добра і зла, віри і зневір’я, любові до ближніх і до рідної землі, і ,звичайно, вічну тему кохання. Присутнім поетеса зачитала поезії зі своєї п’ятої книги «На дні мого ковша», присвячені буремним подіям останніх років – Революції Гідності, Майдану та АТО. Не залишив байдужими слухачів її поетичний батл з Богданом Бовшиком, місцевим поетом та виконавцем пісень.

Наш земляк, уродженець с. Мацошин Олег Рибчинський на суд читачів подав роман «Чорні морелі», в якому описано реальне життя таким, яким воно є насправді. Основою сюжетної лінії роману є вибір між духовним і душевним. Автор розповів про знайомство з людьми, які дали поштовх до написання і стали героями його твору.
Другою книгою автора є «Солодкий гріх, або Анатомія зради», яка є продовженням «Чорних морелей» і змальовує реалії життя наших жінок-заробітчанок в Італії та війну на Сході України.
Час, проведений в спілкуванні з авторами книг, минув непомітно і швидко. Учасники зустрічі залишали бібліотеку з масою позитивних емоцій та вражень.
Життя в раю – нелегали по сусідству
При Жовківській  центральній  районній  бібліотеці діє Кіноклуб Docudays UA  «Феміда». Він надає унікальну можливість проводити покази документальних фільмів з колекції Міжнародного  фестивалю документального кіно , поєднуючи цікаві стрічки та правовий зміст, що дає людині знання про свої права, вміння ними користуватися та захищати.
18 липня 2017 року відбувся перегляд документального фільму «Життя в раю – нелегали по сусідству» (режисер Роман Вітал).
Нині в усьому світі нараховується 22 мільйона біженців. Це найбільша трагедія. Цих людей різних рас і різних віросповідань можна зустріти в будь-якій країні. Вони змушені, кинувши домівки, майно, родину і батьківщину, бігти через побоювання за своє життя і свободу, саме тому вони - біженці.
Документальний фільм «Життя в раю – нелегали по сусідству» викриває систему швейцарської політики надання притулку біженцям і те, як привілейовані жителі Заходу поводять себе з  сусідами-біженцями. Як це впливає на їхні життя і як воно – бути шукачами притулку в «раю»?
Окрім самого показу, з глядачами відбулася дискусія навколо піднятих фільмом проблем. Кожен мав змогу висловити свою думку, а саме :
Ярослав Кавка : «Нелегальна імміграція створює реальні та потенційні загрози фактично будь-якій країні, яка  приймає нелегалів . Вона спотворює соціальну, демографічну, територіальну структуру, загострює конкуренцію на місцевих ринках праці та житла».
Надія Грещак : «Нелегальна міграція в Україні є гострою проблемою, що впливає на стан правопорядку, економічну ситуацію, і на міжнародний імідж не тільки нашої держави, а й багатьох інших».
Марія Свищ : «Життя в раю» показало нам систему світової політики надання притулку біженцям, а також відкрило очі на проблему проживання нелегалів – біженців,  як це впливає на їхні життя і як воно – бути шукачами притулку в «раю»?.


Актуальну інформацію про наступні  покази фільмів в кіноклубі  Docudays UA  при  Жовківській ЦРБ уточнюйте за тел. 22 - 577.