субота, 31 березня 2018 р.

 Тим,  хто врятував світ
Аварія, що сталася в квітні 1986 року на четвертому енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції стала однією з найбільших катастроф в історії людства.
14 грудня 1986 року на Чорнобильській АЕС було завершено спорудження захисного саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком. Це, по суті, була перша серйозна та важлива перемога над зловісним атомом, який вирвався з-під контролю людини після квітневого вибуху.
14 грудня в Україні відзначається "День вшанування учасників ліквідації наслідків на Чорнобильській АЕС". Це визначено Указом Президента України № 945/2006 року від 10 листопада 2006 року.
За роки, що минули, ми всі пройшли складний шлях усвідомлення і переосмислення того величезного комплексу проблем, який пов'язаний з використанням високих і, нерідко, небезпечних технологій. Незмінним залишається лише одне - найглибша повага до людей, які закрили собою світ від атомного лиха, що вирвалося зі зруйнованого четвертого блоку ЧАЕС. Їхній подвиг неможливо переоцінити - як не можна переоцінити значення того, що вони зробили. "Їхній героїзм, патріотизм і професійна майстерність перевірені часом" - такими словами, 15 грудня 2017 року розпочала інформаційний калейдоскоп "Тим, хто врятував світ", присвячений Дню вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС зав. відділом обслуговування Жовківської ЦРБ Наталія Химиця. Вона коротко розповіла присутнім про причини та наслідки аварії на ЧАЕС, про тогочасний стан справ в зоні відчуження. Бібліограф Софія Кіх ознайомила присутніх з офіційнимим документами, які стосуються прав та пільг наданим чорнобильцям та найновішими змінами до них.
Ми не маємо права забувати про самопожертву ліквідаторів аварії на ЧАЕС, які пройшли через усі кола ядерного пекла. Багато з цих людей не дожили до теперішніх днів, задля збереження життя і здоров'я майбутніх поколінь.

Немає коментарів:

Дописати коментар