четвер, 23 січня 2020 р.

 Нові надходження!!!
Шановні користувачі! Пропонуємо Вам ознайомитись із новими надходженнями книг у фонд Жовківської центральної районної бібліотеки, які зацікавлять Вас своїм змістом і занурять в світ літературного життя
Запрошуємо до читання !

Гринів, Олег
Нариси з історії філософії [Текст] / Олег Гринів. – Львів : Світ, 2018. – 432 с. 
       
У книзі відтворено тенденції розвитку світової філософської думки від найдавніших часів. Особлива увага приділена об’єктивному викладу різних філософських вчень, кожне з яких своєрідно наближає до пізнання істини, збагачення сенсу життя, мети людського існування, обов’язку і відповідальності людини перед різними викликами для людства. Наголошується на важливій ролі виховного потенціалу історії філософії, оскільки філософські знання збагачують пам’ять людини, дають змогу збагнути традиції національної філософської думки у світовому контексті, визначити місце культурної спадщини свого народу в глобальному вимірі. Для усіх, хто цікавиться      філософськими         проблемами.
Зелінський, Андрій
На ріках вавилонських… [Текст] : Кілька думок про повернення / Андрій Зелінський. – Львів : Свічадо, 2016 . – 96 с.
Досвід самотності – земля вигнання у світі людини. Самотність ранить, інколи навіть війною. Нині усяк, хто живе життям нашої країни, зазнає її ран, її смертей і перемог, часто також почувається самотнім у цьому досвіді. Як повернутися у домівку? Зустріч із собою справжнім, зустріч із братом у ближньому, зустріч із Богом несподіваним – стежина вороття із землі вигнання у двори нового Єрусалиму, з пустелі людської самотності в затишок втраченого Едему, з минулого в майбутнє. Автор видання – священик, військовий капелан, богослов, політолог, науковець– пропонує нам разом пройти цей шлях повернення.

Костенко, Тетяна
Ольга Рошкевич та Іван Франко : мелодії серця [Текст] / Тетяна Костенко. – Львів : ПАІС, 2017. – 164 с.
Вашій увазі пропонуємо книжку, що є резуль­та­том дослідження життєвого шляху непересіч­ної осо­бис­тості, перекладачки і фольклористки Ольги Рош­кевич-Озаркевич, її стосунків з Іваном Фран­ком на основі листування. В молоді роки їх по­єд­ну­вало взаємне, пер­ше, палке кохання, яке на­ди­ха­ло поета на ство­ре­ння ліричних поезій. Про­те закоханим не су­дилось бути разом. Читач дізна­ється маловідомі фак­ти з життя Ольги та ро­дини Рошкевичів, її чоло­ві­ка Володимира Озар­ке­вича, Івана Франка і його со­рат­ників – Ми­хай­ла та Анни Павликів.

Кришталович, Марта
Заходжу подумки до вас [Текст] : новели, спогади ; вид.2-е, доп / Марта Кришталович. – Львів : Апріорі, 2018. – 116 с.
У книзі Марти з Содоморів Кришталович (14.05.1929 р., с. Кудирявці – 19.05.2017 р., м. Коломия) зібрані взірці проникливої новелістики, життєві спостереження й тонкі ремінісценції педагога, яка понад півстоліття навчала дітей французької мови. Теплом дихають спогади про Львівський університет, де викладали І. Обуховська, О. Чичерін, М. Рудницький, Й. Кобів, про однокурсників. Тонким гумором сповнені сторінки про Коломию, легким сумом       –       про   рідний        Вирів.

Кузів, Оксана
Щемить [Текст] / Оксана Кузів. – Львів : Апріорі, 2017. – 164 с.
Статистика вперто кричить світові, що така аномалія розвитку … (!) зустрічається в середньому в одного із двох тисяч новонароджених!!! Вдумайтесь тільки — 1 до 2 000!!! А хто про це говорить? Хто? Та, практично, ніхто, одиниці! Бо кожен боїться не так бути сприйнятим, не під тим кутом світла виставленим загалу на показ, бути осміяним!.. Ця книга має сколихнути кожного, хто візьметься за читання. Тема, яку порушує письменниця, мов крижана вода. Про це майже не говорять вголос… Люди, яким довелося з цим жити, зазвичай, залишаються несприйнятими ні суспільством, ні самі собою. Хай ця книга защемить у серці кожного. Бо усі ми прагнемо світла і любові, на які, безумовно, заслуговуємо!

Лотоцька, Єва
ПАРАНОЯ. UA : Любовно-психологічний роман [Текст]  / Єва Лотоцька. – Львів Видавництво «Астролябія», 2018. – 304 с.
Дзвінка — вдова з донькою, закохується в «чужого» мужчину; їй важко миритись з широтою поглядів обранця. Леська — модельєр з талантом вляпуватись в історії, колекціонує коханців і хоче прославитись. Що об’єднує цих жінок і яким стане присуд Єдинорога, у чий світ втрапляє одна з них?

Матічин, Ярослава
Лицар крові чи смертельне танго Чуми [Текст]  / Ярослава Матічин. – Львів : ЛА «Піраміда», 2016. – 456 с.
Новий роман львівської письменниці Ярослави Матічин торкається різних цікавих тем. Радість і смуток, чистота високих почуттів, вірність і зрада, гріх і каяття, злети надій і гіркота розчарувань — уся різнобарв'я людських доль розгортається         перед                   читачем. Молодий лікар-інфекціоніст Олександр волею долі опиняється у вирі часових перипетій минулого і теперішнього. Війна загартувала розум, емоції, тіло. Він — воїн Світла, він —  лицар Пресвятої Крові, він викликав на двобій неперевершену майстриню інтриг, містичності, смертельного підступу, мінливості і непередбачуваності — саму пані Чуму! Важко встояти перед її облесливими чарами, важко відмовитись від її запрошення на білий танець, адже це шалений танок смерті. Хто в ньому отримає пальмову гілку?

 Найдан,  Михайло М
Від Гоголя до Андруховича [Текст] : літературознавчі есеї / Михайло. М. Найдан. - Львів : ЛА «Піраміда», 2017. – 224 с.
Вміщені під однією обкладинкою літературознавчі есеї заслуженого професора україністики Державного університету Пенсильванії у США, відомого американського науковця і перекладача Михайла М. Найдана «Від Гоголя до Андруховича» не повністю окреслюють коло його наукових зацікавлень. Адже він досліджує і до-Гоголівський, і після-Андруховичівський періоди, осмислює творчість Григорія Сковороди та поетів нової української ґенерації — Аттили Могильного, Василя Махна та ін. Особливо цікавими є його есеї з порівняльного літературознавства, зокрема, творчості Алєксандра Блока і Павла Тичини, Ліни Костенко й Анни Ахматової. Серед його есеїв багато передмов до англомовних видань українських письменників.

Найдан,  Михайло М
Сім знаків лева, або Магія Леополіса [Текст] : роман про його людей і місця / Михайло. М. Найдан. - Львів : ЛА «Піраміда», 2017. – 288 с.
Американський науковець українського походження Ніколас Біланчук у пошуках своєї етнічної ідентичності потрапляє до Леополіса і намагається знайти й неодмінно прочитати містичні сім знаків лева, які уявилися йому у сні. Та Ніколас відчуває, що ключ насправді десь у нього всередині, десь у павутинні його мозку. І цей прихований ключ важливіший, ніж усі металеві ключі на світі.

Польовий, Ярослав
Сповідь монаха [Текст] / Ярослав Польовий. – Львів «Тріада плюс», 2016. – 92 с.
Розповіді побудовані на основі спогадів із дитинства : щоб вижити мусіли мамою важко трудитися, а жорна та жменька колосків рятували від голодної смерті… Питання моралі, дружби, зради, мук сумління, компромісу з гріхом.

Павлюк, Ігор
Вирощування алмазів [Текст] : Філософський роман / Ігор Павлюк. - . – Львів : Апріорі, 2016. – 216 с.
Природа творить алмази мільйони років. Людина навчилася їх вирощувати штучно... А хто, що і як вирощує і шліфує алмази людських душ?..
Філософські, психологічні, ідеологічні проблеми вибору між органічним і хімічним, честю і вигодою, зовнішнім та внутрішнім космосом турбують екстремальних персонажів філософсько-фантастичного роману відомого письменника Ігоря Павлюка і його самого

Праск, Святослав
Роман Шухевич [Текст] : Історичний роман-трилогія. Ч. 1,2 / Святослав Праск. – Львів : Апріорі, 2017. – 396 с.
Історичний роман-трилогія «Роман Шухевич», у центрі якого – образ Головного Командира Української Повстанської Армії легендарного генерала «Тараса Чупринки» - Романа Шухевича.

Скалюк, Назар
Чорний янгол [Текст] : Збірник оповідань / Назар Скалюк. – Львів : ПАІС, 2016. – 136 с.
«Чорний янгол» – книга про нас. Тут зібрані історії, які на перший погляд здаються незвичними і унікальними. Почавши читати перші рядки, не можеш навіть приблизно уявити, що автор запас на кінець. Але, насправді, у кожному оповідання є  величезна частка життя, такого ж, яким живуть сотні людей зараз, в цю хвилину, яким, можливо, живеш і ти. Унікальність книги у тому, що автор показує індивідуальність кожного з нас, дозволяє нам самим вирішувати, чи ненавидіти чоловіка, що відрубав руки лікарю, чи шкодувати нещасного, який навіки втратив своє кохання. Назар Скалюк не ділить персонажів на чорних і білих, не судить і не засуджує, він просто показує, ким насправді є кожен з нас, коли знімає робочу форму. Придивіться до молодого хлопця, що дякує за покупку на касі магазину під вашим домом. Можливо він може розказати більше, ніж герої романів зарубіжних класиків.

Хоткевич, Гнат
Довбуш [Текст] : Повість / Гнат Хоткевич. – Львів : Апріорі, 2018. – 448 с.
У творі Гната Хоткевича описано життя гуцулів XVIII ст. на прикладі легендарного Олекси Довбуша – «опришка», який змінив долю гуцулів. Для широкого  кола  читачів.

Хоткевич, Галина
Там, де не колеться трава  [Текст] : Гнат Хоткевич та його родина  / Галина Хоткевич. – Львів : Апріорі, 2017. –224 с.
Ця книжка — як лист з минулої епохи, епохи живої пам’яті про Гната Хоткевича та перехресні й неперехресні долі його родини. її авторка, наймолодша донька українського класика Галина Хоткевичівна, яка, здавалося, була вирвана з України з корінням, є останнім носієм тієї пам’яті. Читати її спогади навдивовижу легко. І навіть захопливо спостерігати, як крізь пів столітню товщу часу та неприсутності в рідних просторах у цих її текстах неймовірним чином проростають незнищенні гени батькового письменницького хисту, любові до всього рідного та ота його невсипуща охочість       до     діла         культурного        й       громадського.

Яремко, Іван
100 років Львівського олімпізму [Текст] / Іван Яремко . – Львів «Тріада плюс», 2011. – 336 с.
У науково-популярному виданні, присвяченому 100-річчю першого виступу львів’ян на Олімпійських іграх сучасності, зацікавлений читач знайде чимало корисних статистичних матеріалів про олімпійський рух та унікальних авторських розповідей про спортивний і життєвий шлях видатних львівських олімпійців, серед яких постаті світової слави: Віктор Чукарін, Петро Король, Василь Станкович, Павло Ледньов, Ігор Тер-Ованесян, Валерій Брумель, Віктор Сидяк, Михайло Слівінський, Андрій Котельник, Ірина Мерлені, Ярослав Попович, Олександр Петрів та ще чимало інших уславлених спортсменів.
Особливими є сторінки про Олімпіаду «Ді-Пі» 1948 року, про львівських олімпійців дорадянського періоду, про маловідомі факти з історії львівського спорту. Від першого виступу спринтера Владислава Понурського на Олімпійських Іграх 1912 року, жодна наступна Олімпіада не обходилася без атлетів Львова. Віриться, що історія львівського олімпізму буде мати й надалі свої яскраві та незабутні сторінки!

Яремко, Іван
100 футболістів Львова ( персони львівського футболу) [Текст] / Іван Яремко . – Львів «Тріада плюс», 2017. – 380 с.
«100 футболістів Львова» – таку назву має книжка відомого українського спортивного журналіста, історика, позаштатного автора «Високого Замку» Івана Яремка. У виданні з підзаголовком «Персони львівського футболу» автор вмістив розповіді про 74-ох гравців, чиєю грою захоплювалися батьки і діди сьогоднішнього молодого покоління. Є у книжці й розповіді про перші стадіони та клуби Львова, тренерів; перші змагання команд і збірних та тих футболістів-львів’ян, які у різні часи грали за різні збірні, а також чимало іншої пізнавальної та цікавої інформації.

середа, 22 січня 2020 р.

"Розквітай моя Україно!"
В історії становлення незалежності нашої країни особливе місце займає день 22 січня 1919 року. 101 рік тому Директорія Української Народної Республіки проголосила Злуку всіх українських земель в єдину Українську державу. З цієї нагоди день з′єднання Західноукраїнської Народної Республіки з Українською Народною Республікою українці відзначають як День соборності України. До цієї видатної події в Жовківській ЦРБ відбувся історичний екскурс «Розквітай моя Україно! Бібліотекар Дарія Висоцька розповіла присутнім про історичні події тих років, про становлення і розвиток українського національного державотворення, ознайомила з книгами на дану тему.
З Йорданською святою водою!
22 січня відбулось окроплення Йорданською водою приміщення Жовківської ЦРБ. Отець Петро Бранець дав духовні настанови користувачам та працівникам бібліотеки. Поцікавився надходженням книг релігійної тематики. Наголосив про важливість книги в час комп’ютерів та інноваційної техніки, закликав всіх до читання друкованих творів, які відіграють важливу роль у житті людини.

четвер, 16 січня 2020 р.

«Вам у віках судилося безсмертя»
На вшанування Дня пам'яті захисників Донецького аеропорту та усіх загиблих воїнів, які стали прикладом відваги, гідності і справжньої сили духу, в Жовківській ЦРБ відбулася година пам’яті «Вам у віках судилося безсмертя».
Ведуча заходу Наталія Химиця надала коротку довідку про боїміж українськими військовиками та проросійськими збройними угрупуваннями за встановлення контролю над Донецьким летовищем, а перегляд уривка з документального фільму «Бій за Донецький аеропорт» показав мужність та героїзм «кіборгів».

Емоційний, щирий виступ учасника АТО Володимира Басая про бойовий досвід, дружбу, відносини з мирним населенням, життя після повернення додому не залишив нікого байдужим.


Начальник відділу культури, молоді і спорту Ольга Калиновська спонукала учасників заходу до активного обговорення подій на Сході.
Про одного з «кіборгів», молодшого сержанта військового медика 80-ї окремої аеромобільної бригади Ігоря Зінича, нагородженого посмертно орденом «Народний Герой України» та снайпера, розвідника, сапера із позивним «Баррет» Юрія Луговського, які виявили особливу відвагу та віддали своє життя за Україну, розповіла Дарія Висоцька.
Директор Жовківського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Віра Кожушко проінформувала про учасників бойових дій на Сході України – жителів Жовківщини.
Присутні вшанували пам’ять всіх загиблих українських воїнів хвилиною мовчання.

вівторок, 14 січня 2020 р.

Новорічно-різдвяна  мозаїка «Возвеселімся всі купно нині..».
«Сію, сію, посіваю, з Новим роком Вас вітаю!» – добірним зерном та щирими побажаннями сьогодні вітали нас та наших користувачів посівальники. А більше дізнатись про народні зимові звичаї, традиції, обряди та поколядувати можна було під час новорічно-різдвяної мозаїки «Возвеселімся всі купно нині..».

субота, 11 січня 2020 р.

Книга як подарунок
В час новорічно - різдвяних свят в Жовківську ЦРБ завітала п. Ірина Кіянка з гарним подарунком- книгами для наших користувачів. Висловлюємо свою подяку нашій постійній дарувальниці книг за внесок у формування фонду бібліотеки.

пʼятниця, 10 січня 2020 р.


КНИГИ - ЮВІЛЯРИ 2020 РОКУ


·        5 років – Багряна А. «Геня. Повість про Славу Стецько» (2015)
·        5 років – Бедрик Ю. «Снюсь - нюсь - нюсь» (2015)
·        5 років – Бердт В. «Все починається в 13» (2015)
·        5 років – Вдовиченко Г. «Вовчі історії замку Гербуртів», «Маріупольський процес», «36 і 6 котів»,«Тамдевін» (2015)
·        5 років – Винник Т. «Відлуння нашої хати» (2015)
·        5 років – Воронина Л. «Таємне товариство Боягузів, або Засіб від переляку №9», «Таємне товариство Боягузів, або Пастка для синьоморда» (2015)
·        5 років – Гаврош О. «Різдвяний песик» (2015)
·        5 років – Дев’ятко Н. «Легенда про юну Весну» (2015)
·        5 років – Дорожовець О. «Старий будинок» (2015)
·        5 років – Кідрук М. «Бот: Гуаякільський парадокс» (2015)
·        5 років – Корній Д. «Крила кольору хмар», «Петрусь – химородник» (2015)
·        5 років – Лущевська О. «Вітер з-під сонця» (2015)
·        5 років – Малетич Н. «Щоденник Ельфа» (2015)
·        5 років – Матіяш Д. «Марта з вулиці Святого Миколая» (2015)
·        5 років – Ніцай Л. «Зомба або історія милосердя», «Павлусь і Павлинка» (2015)
·        5 років – Павленко М. «Миколчині історії», (2015)
·        5 років – Положій Є. «Іловайськ», «(2015)
·        5 років – Процюк С. «Під крилами Матері», (2015)
·        5 років – Радушинська О. «Метелики у крижаних панцирах», (2015)
·        5 років – Рутківський В. «Джури і Кудлатик», (2015)
·        5 років – Старк У. «Мій друг Персі, Баффало Білл і я», (2015)
·        5 років – Талан С. «Оголений нерв», (2015)
·        5 років – Шило Т. «Літак в небі», (2015) 10 років – Багряна Л. «Дивна така любов» (2010)
·        10 років – Бачинський А. «Неймовірні пригоди Остапа і Даринки»(2010)
·        10 років – Бедрик Ю. «Тьотя Бегемотя» (2010)
·        10 років – Бердт В. «Мій друг Юрко Циркуль та інші» (2010)
·        10 років – Вдовиченко Г. «Хто такий Ігор?» (2010)
·        10 років – Гавальда А. «Ковток свободи» (2010)
·        10 років – Гаврош О. «Галуна- Лалуна або Іван Сила на острові Щастя» (2010)
·        10 років – Дашвар Л. «Мати все» (2010)
·        10 років – Іванцова М. «Вітражі» (2010)
·        10 років – Ільченко О. «Як крокодилу зуби лікували», «Бджолині родичі» (2010)
·        10 років – Кокотюха А. «Таємниця козацького скарбу» (2010)
·        10 років – Кононенко Є. «Бабусі також були дівчатами» (2010)
·        10 років – Корній Д. «Гонихмарник» (2010)
·        10 років – Космовська Б. «Буба» (2010)
·        10 років – Логвин Ю. «Таємна перлина» (2010)
·        10 років – Матіяш Д. «Казки П’ятинки» (2010)
·        10 років – Нестайко В. «Чарівний талісман», «Дивовижні пригоди незвичайної принцеси» (2010)
·        10 років – Ніцой Л. «Ярик і Дракон» (2010) 19
·        10 років – Пагутяк Г. «Урізька готика» (2010)
·        10 років – Положій Є. «По той бік пагорба» (2010)
·        10 років – Прохасько Т. «Нічний аеропорт», «Ботан Є» (2010)
·        10 років – Процюк С. «Троянда ритуального болю. Роман про Василя Стефаника» (2010)
·        10 років – Ребро П. «Козацькі жарти» (2010)
·        10 років – Рутківський В. «Джури і підводний човен» (2010)
·        15 років – Андрухович С. « Жінки їхніх чоловіків» (2005)
·        15 років – Вдовенко С. «Помилка Безсмертного» (2005)
·        15 років – Воронина Л. «Таємниця пурпурової планети» (2005)
·        15 років – Грін Дж. «У пошуках Аляски» (2005) 15 років – Дереш Л. «Архе» (2005)
·        15 років – Дерманський О. «Король Буків, або Таємниця смарагдової книги» (2005)
·        15 років – Зузак М. «Крадійка книжок» (2005) 15 років – Ісігуро К. «Не відпускай мене» (2005)
·        15 років – Павленко М. «Русалонька із 7 В, або Прокляття роду Кулаківських» (2005)
·        15 років – Пагутяк Г. «Королівство» (2005)
·        15 років – Парр М. «Вафельне серце» (2005)
·        15 років – Прохасько Т. «З цього можна зробити кілька оповідань» (2005)
·        15 років – Савченко В. «Монолог над безоднею» (2005)
·        15 років – Соколян М. «Балада для Кривої Варги», «Ковдра сновиди» (2005)
·        20 років – Андієвська Е. «Казки Емми Андієвської» (2000)
·        20 років – Винничук Ю. «Мальва Ланда» (2000)
·        20 років – Воронина Л. « Суперагент ООО. Нові пригоди» (2000)
·        20 років – Ісігуро К. «Коли ми були сиротами» (2000)
·        20 років – Нестайко В. «Ковалі щастя або Новорічний детектив» (2000)
·        20 років – Пулман Ф. «Янтарне скло» (2000)
·        25 років – Гусейнов Г. «Чаша ювеліра Карла Фаберже» (1995)
·        25 років – Ісігуро К. «Невтішні» (1995)
·        25 років – Нестайко В. «Чорлі» (1995)
·        25 років – Пулман Ф. «Північне сяйво» (1995)
·        25 років – Стельмах Я. «Найкращий намет», «Вікентій Прерозумний» (1995)
·        25 років – Стронг Дж. « Кімнатні пірати» (1995)
·        30 років – Винничук Ю. «Відображення», «Спалах», «Місце для Дракона» (1990)
·        30 років – Гуменна Д. «Дар Евдотеї» (1990)
·        30 років – Мензатюк З. «Тисяча парасольок» (1990)
·        30 років – Нестайко В. «Таємничий голос за спиною» (1990)
·        30 років – Пагутяк Г. «Гірчичне зерно» (1990)
·        30 років – Стронг Дж. «Гармидер у школі» (1990)
·        30 років – Шевчук В. Збірка казок «Панна квітів» (1990)
·        35 років – Дрозд В «Спектакль» (1985)
·        35 років – Малик Г. «Черлені щити» (1985)
·        35 років – Нестайко В. «П’ятірка з хвостиком» (1985)
·        40 років – Близнець В. "Золота гора до неба" (1980)
·        40 років – Гарі Р. "Повітряні змії" (1980)
·        40 років – Дімаров А. "Друга планета" (1980)
·        45 років – Нестайко В. «Вітька Магеллан» (1975)
·        45 років – Старк У. «Петер і червоний птах» (1975)
·        50 років – Бах Р. «Чайка на ім’я Джонатан Лівінгстон» (1970)
·        50 років – Малишко А. «Чому,сказати, й сам не знаю…» (1970)
·        50 років – Головко А. «Артем Гармаш (1970)
·        50 років – Нестайко В. «Робінзон Кукурузо», «Таємниця трьох невідомих» (1970)
·        50 років – Сігал Е. «Історія кохання» (1970)
·        50 років – Янссон Т. «Наприкінці листопада» (1970)
·        55 років – Багряний І. «Людина біжить над прірвою» (1965)
·        55 років – Носов М. «Незнайка на Місяці» (1965)
·        55 років – Фаулз Дж. «Маг» («Волхв») (1965)
·        55 років – Янссон Т. «Тато і море» (1965)
·        60 років – Гончар О. "Людина і зброя" (1960)
·        60 років – Енде М. "Джим Ґудзик і машиніст Лукас" (1960)
·        60 років – Йонеско Е. "Носороги" (1960)
·        60 років – Лі Г. "Убити пересмішника" (1960)
·        60 років – Первомайський Л. "Шенбрунн" (1960)
·        60 років – Родарі Дж. "Казки по телефону", «Листівки з видами міст» (1960)
·        65 років – Ліндгрен А. "Малюк і Карлсон, що живе на даху" (1955)
·        65 років – Зайцев П. "Життя Тараса Шевченка" (1955)
·        65 років – Сутєєв В. "Хто сказав «Няв" (1955)
·        70 років – Багряний І. "Сад Гетсиманський" (1950)
·    70 років – Белль Г. «Подорожній, коли ти прийдеш у Спа…» (1950)
·        70 років – Бредбері Р. "Марсіанські хроніки" (1950)
·        70 років – Льюїс К. "Хроніки Нарнії" (1950)
·        75 років – Бажов П. "Блакитна змійка" (1945)
·        75 років – Орвелл Дж. "Скотоферма"(«Колгосп тварин») (1945)
·        80 років – Трублаїні М. «Шхуна Колумб» (1940)
·        85 років – Вільде І. "Крадіж" (1935)
·        85 років – Королева Н. "1313" (1935)
·        85 років – Сетон- Томпсон Е. "Джоні і Ведмідь" (1935)
·        85 років – Трублаїні М. "Лахтак" (1935)
·        85 років – Яновський Ю. "Вершники" (1935)
·        90 років – Довженко О. «Земля» (1930)
·        90 років – Йогансен М. «Подорож ученого доктора Леонардо і його майбутньої коханки прекрасної Альчести у Слобожанську Швайцарію» (1930)
·        90 років – Манн О. «Маріо і чарівник» (1930)
·        90 років – Маршак С. «От так неуважний», «Вусатий – смугастий» (1930)
·        90 років – Сетон- Томпсон Е. «Лобо» (1930)
·        90 років – Яновський Ю. «Голлівуд на березі Чорного моря» (1930)
·        95 років – Гемінгвей Е. "Кішка на дощі" (1925)
·        95 років – Конрад Дж. "Князь Роман" (1925)
·        95 років – Косинка Г. "В житах", «Мати» (1925)
·        95 років – Куліш М. "Комуна в степах" (1925)
·        95 років – Монтгомері Л. "Емілі виростає" (1925)
·        95 років – Фіцджеральд Ф. "Великий Гетсбі" (1925)
·        95 років – Черемшина М. "Бо як дим підоймається" (1925)
·        95 років – Чуковський К. "Бармалей", «Лікар Айболить» (1925)
·        100 років – Баум Л. «Дивовижний чарівник з країни Оз» (1920)
·        105 років – Акутагава Р. «Ніс», «Расьомон» (1915)
·        110 років – Цвєтаєва М. "Книги в червоній палітурці" (1910)
·        115 років – О’Генрі. "Дари волхвів" (1905)
·        115 років – Українка Л. «Приязнь» (1905)
·        115 років – Лондон Д. «Жага до життя» (1905)
·        120 років – Карпенко-Карий І. "Хазяїн" (1900)
·        120 років – Кобилянська О. "Там де звізди пробивались" (1900)
·        120 років – Стефаник В. "Камінний хрест" (1900)
·        125 років – Веллс Г. «Машина часу» (1895)
·        125 років – Кобилянська О. "Царівна", «Битва» (1895)
·        125 років – Нечуй - Левицький І. «Гетьман Іван Виговський» (1895)
·        130 років – Вайльд О. «Портрет Доріана Грея» (1890)
·        130 років – Нечуй- Левицький І. «Над Чорним морем» (1890)
·        130 років – Стівенсон Р. «Вересковий мед» (1890)
·        135 років – Карпенко-Карий І. «Наймичка» (1885)
·        135 років – Мопассан Г. «Любий друг» (1885)
·        140 років – Достоєвський Ф. «Брати Карамазови» (1880)
·        145 років – Мирний П. "Хіба ревуть воли як ясла повні?" (1875)
·        150 років – Верн Ж. «Двадцять тисяч льє під водою» (1870)
·        155 років – Воробкевич С. «Турецькі бранці» (1865)
·        155 років – Керролл Л. «Аліса в Країні Чудес» (1865)
·        155 років – Рід Т. «Вершник без голови» (1865)
·        160 років – Вовчок М. «Інститутка» (1860)
·        165 років – Вітмен В. «Листя трави» (1855)
·        165 років – Лонгфелло Г. «Пісня про Гайавату» (1855)
·        170 років – Діккенз Ч. «Життя Девіда Копперфільда» (1850)
·        175 років – Дюма О. "Граф Монте-Крісто (1845)
·        175 років – Меріме П. "Кармен" (1845)
·        180 років – Купер Ф. «Слідогляд, або Суходільне море» (1840)
·        180 років – Меріме П. "Коломба" (1840)
·        180 років – Шевченко Т. "Кобзар" (1840)
·        185 років – Андерсен Г. "Дюймовочка" (1835)
·        185 років – Гоголь М. "Тарас Бульба" (1835)
·        185 років –"Калевала" (1835)
·        185 років – Квітка – Основ’яненко Г. "Сватання на Гончарівці" (1835)
·        185 років – Пушкін О. "Єгипетські ночі" (1835)
·        190 років – Бальзак О. « Гобсек» (1830)
·        190 років – Гете Й. « Прометей» (1830)
·        190 років – Стендаль А. « Червоне і чорне» (1830)
·        200 років – Пушкін О. "Руслан і Людмила" (1820)
·        205 років – Байрон Дж. "Мій дух як ніч…" (1815)
·        220 років –"Слово о полку Ігоревім " (1800)
·        235 років – Распе Е. "Пригоди барона Мюнхаузена" (1785)
·        245 років – Бомарше П. "Севільський цирульник" (1775)
·        245 років – Гете Й. "Травнева пісня" (1775)
·        350 років – Мольєр Ж - Б. «Міщанин - шляхтич» (1670)
·        355 років – Мольєр Ж - Б. «Тартюф» (1665)
·        405 років – Сервантес С «Дон Кіхот» ч.ІІ (1615)
·        415 років – Сервантес С «Дон Кіхот» ч. І (1605)
·        420 років – Шекспір У «Дванадцята ніч» (1600)
·         425 років – Шекспір У «Ромео та Джульєтта» (1595)